Що таке ментальне здоров’я

Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.

Стан ментального здоров’я залежить від багатьох чинників: соціальних, екологічних та навіть економічних.

Психічно здорова людина:

може розрізняти свої емоції, керувати ними та гармонійно функціонувати;

здатна спілкуватися і будувати стосунки з іншими;

розвивається й навчається;

позитивно оцінює себе, приймає та любить;

приймає власні тверді рішення;

нормально адаптовується до нових умов життя;

може розв’язувати проблеми.

Здатність отримувати задоволення від життя — основна риса ментально здорової людини.

З початком нового навчального року збільшиться кількість навантаження на дітей. До стресу, викликаного війною, додасться необхідність взаємодіяти з однолітками та вчителями, адаптуватися до навчання у нових форматах та умовах, знаходити спільну мову з батьками та опікунами. Усе це потребуватиме від школярів додаткових зусиль і може стати ще одним джерелом страхів, невпевненості у собі та переживань.

Тому дуже важливо на сьогодні підтримати учнів, навчити їх вправ і технік психологісної самодопомоги.

Всеукраїнський урок з ментального здоров'я 7-11 класи: «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!»

Всеукраїнський урок з ментального здоров'я 1-6 класи: «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!»

План заходів ХГ№59 До Всесвітнього Дня ментального здоров’я