НМТ - 2024

Про організацію та проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту Наказ МОН № 222 від 22.02.2024 року МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАКАЗ 29.12.2023 м. Київ N 1581 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 січня 2024 р. за N 78/41423 Деякі питання проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту

У 2024 році національний мультипредметний тест буде проведено у формі комп'ютерного тестування з 14 травня до 19 липня.

Учасник національного мультипредметного тесту (далі - вступник) проходитиме національний мультипредметний тест, що передбачає виконання сертифікаційної роботи, яка містить завдання із чотирьох навчальних предметів із Переліку:

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Історія України.

4. Українська література.

5. Англійська мова.

6. Іспанська мова.

7. Німецька мова.

8. Французька мова.

9. Біологія.

10. Географія.

11. Фізика.

12. Хімія.

Вступник виконуватиме сертифікаційну роботу в один день у два етапи (перший етап (120 хвилин) - виконання завдань з української мови та математики, другий етап (120 хвилин) - виконання завдань з історії України та навчального предмета на вибір, зазначеного під час реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті) з перервою між етапами тривалістю до 20 хвилин.

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ НМТ - 2024

Набув чинності Порядок проведення національного мультипредметного тесту.

Документ визначає основні засади підготовки та проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) для оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. Результати НМТ будуть використані абітурієнтами для вступу до закладів вищої освіти. Метою проведення НМТ є забезпечення рівного доступу до фахової передвищої та вищої освіти в умовах воєнного стану. Участь в НМТ є безкоштовною.

У Порядку встановлено особливості проведення основних і додаткових сесій НМТ в тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), визначення результатів, подання й розгляду апеляційних заяв.

Так, у 2024 році участь в НМТ зможуть узяти особи, які вже мають повну загальну середню освіту або завершать її здобувати цього року та зареєструються на тестування відповідно до вимог законодавства. Для реєстрації вступнику потрібно буде створити персональний кабінет на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти, унести в цьому кабінеті необхідні персональні дані та завантажити копії реєстраційних документів. Також під час реєстрації необхідно буде вказати ті предмети, з яких вступник бажає пройти тестування. Зауважимо, що вибрати можна буде тільки один предмет із чотирьох, оскільки українська мова, математика та історія України є обов’язковими. Предметом на вибір можна вказати українську літературу, або біологію, або географію, або іноземну мову (англійську, німецьку, французьку або іспанську), або фізику, або хімію. Крім цього, вступники матимуть змогу під час реєстрації вибрати населений пункт в Україні або за кордоном, де вони перебуватимуть у дні проведення тестування.

Усі чотири предмети вступники складатимуть в один день у ТЕЦ. Аудиторії, у яких відбуватиметься іспит, будуть обладнані робочими місцями та облаштовані комп’ютерами, під’єднаними до інтернету. Після проходження тестів із двох предметів, на кожен з яких буде відведено по 60 хвилин, передбачено невелику перерву. На виконання всієї тестової роботи буде відведено 240 хвилин. Для проведення НМТ будуть використані сертифікаційні роботи, укладені за чинними програмами ЗНО.

Результати НМТ визначатимуть за рейтинговою шкалою 100—200 балів шляхом переведення тестових балів, отриманих з кожного предмета, у рейтингові бали за допомогою таблиці переведення, затвердженої Міністерством освіти і науки України.

Зауважимо, що потенційні учасники зобов’язані ознайомитися з цим Порядком, що не тільки передбачено процедурою реєстрації (учасник має знати свої права та обов’язки), а й буде корисним під час проходження тестування. Адже в ньому докладно викладено процедуру допуску учасників до ТЕЦ, особливості створення спеціальних умов для складання іспиту особам з особливими освітніми потребами, зумовленими станом здоров’я, а також подано інформацію щодо умов участі в додаткових сесіях НМТ.

Як і в минулі роки, для проведення НМТ у 2024 році буде організовано основні та додаткові сесії. Основні сесії розпочнуться в травні.

Терміни реєстрації для участі в НМТ, яка відбуватиметься дистанційно, будуть визначені згодом.


НМТ-2024: ОПРИЛЮДНЕНО ДЕМОНСТРАЦІЙНІ ВАРІАНТИ

Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти підготували демонстраційні варіанти предметних тестів — складників національного мультипредметного тесту (НМТ). З ними можна ознайомитися у відповідній рубриці.

Предметні тести, надані в окремих pdf-файлах, будуть зручними для тих, у кого повільний інтернет або немає змоги працювати впродовж тривалого часу з комп’ютером або іншим гаджетом. Наприкінці кожного тесту наведено правильні відповіді, тож ви зможете одразу перевірити себе.

Якщо ж ви хочете відтворити атмосферу тестування, ознайомитися з інтерфейсом онлайнового тестувальника, максимально наближеним до того, який буде на реальному НМТ, потренуватися виконувати завдання, навчитися правильно позначати відповіді на завдання різних форм, пропонуємо скористатися платформою «Всеукраїнська школа онлайн». Для цього ви маєте бути користувачем цієї платформи. Тож, за потреби, створіть обліковий запис тут.

У розділі «Курси» виберіть навчальний курс для 10-го чи 11-го класу, де перейдіть до вкладки «Демонстраційний варіант НМТ-2024». У цій вкладці натисніть «Переглянути курс», а потім — «Зареєструйтеся», у такий спосіб ви отримаєте повний доступ до курсу для перегляду й виконання тестових завдань.

Нагадаємо, що кожен учасник виконуватиме сертифікаційну роботу НМТ в один день у два етапи, кожен з яких триватиме 120 хвилин, з перервою у 20 хвилин. Сертифікаційна робота НМТ міститиме завдання з чотирьох навчальних предметів: обов’язкові — українська мова, математика та історія України, на вибір — українська література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія та географія.

Працюючи на платформі, ви матимете змогу «скомпонувати» з предметних тестів свій «демонстраційний варіант НМТ-2024» й повправлятися в його виконанні.

Як під час проходження демонстраційного тесту, так і на реальному тестуванні ви зможете вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи того завдання, змінювати варіант відповіді. Під час виконання завдань ви можете скористатися «Довідковими матеріалами» з математики, фізики та хімії. Зауважимо, що на платформі ВШО часового обмеження до виконання тестових завдань не буде, тож ви самостійно маєте подбати про визначення тривалості виконання тестових завдань.

Після завершення роботи, ви зможете переглянути індивідуальний звіт про свої успіхи, звернувшись до закладки «Прогрес». Тут ви дізнаєтеся, скільки тестових балів вам удалося набрати з максимально можливих за виконання завдань з кожного предмета НМТ, у яких завданнях ви припустилися помилок і яку тему вам варто повторити або доопрацювати, щоб надолужити прогалини.


Процедури НМТ - 2024

Підготовка до НМТ -2024

Кiлькiсть переглядiв: 320