День пам'яті жертв Голокосту!

Голокост - вісім букв жаху та болю; так називають скоєний під час Другої світової війни геноцид євреїв та інших уразливих соціальних груп. Солдати Третього Рейху та їхні союзники переслідували та знищували євреїв, військовополонених, людей з інвалідністю та психічними захворюваннями та всіх, хто на думку нацистів був "неповноцінним".

Для вшанування пам'яті безневинно вбитих та висвітлення злочинів нацистів було започатковано Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту 27 січня. Українцям також важливо пам'ятати про цю трагедію, жертвами якої в нашій країні стали приблизно 1,5 мільйона людей.

Міжнародний день памʼяті жертв Голокосту – нагода ще раз замислитися над цим.

За минулий рік ключові місця памʼяті про Голокост в Україні стали обʼєктами нападу з боку рашизму.

Бабин Яр. Символ Голокосту від куль у Східній Європі. 1 березня 2022 року, через вісім десятиліть після масових розстрілів, скоєних нацистами в цьому урочищі, а потім спалення ними тіл, щоб замести сліди своїх злочинів, – світ знову побачив обгорілі тіла загиблих у Бабиному Яру. Цього разу – внаслідок російської ракетної атаки.

Дробицький Яр у Харкові. Це – відоме місце масових розстрілів цивільного, насамперед єврейського, населення нацистами під час Другої світової війни. За різними оцінками, тут поховано від 14 до 20 тисяч жертв нацизму. В у 2022-му в центральний монумент меморіалу – менору влучили російські снаряди.

Люди, які пережили Голокост чи нацистські табори смерті, після повномасштабного нападу Росії на Україну стали жертвами рашизму.

Зберігаючи пам'ять про страшні події Голокосту, ми вшановуємо жертв і визнаємо важливість збереження історії для того, щоб уникнути повторення подій в майбутньому. Разом із світом висловлюємо скорботу та вдячність тим, хто встояв і продовжує стояти проти несправедливості та нетерпимості. Українці й досі борються за створення світу, де кожна людина може жити в гідності та мирі!

Кiлькiсть переглядiв: 94