Впровадження Програми в навчально-виховний процес

Ми стартували!

Впровадження Програми в навчально-виховний процес проходить досить успішно. Згідно Річного навчального плану на 2016/2017 навчальний рік за рахунок варіативної складової для учнів 10-11-х класів було введено курси за вибором: "Права людини в Україні" - 0,5 год., "Кроки до порозуміння" в рамках освітнього проекту "Долаємо прірву: інструменти об'єднання роз'єднаних громад- 0,5 год., факультативні курси: "Основи критичного мислення" - 2 год., "Основи демократії" - 1 год., "Основи Конституційного права України" - 1 год.
На педагогічній раді, яка відбулася 1 вересня було прийнято рішення про впровадження ОДГ/ ОПЛ у навчальні предмети для учнів молодшої та середньої школи шляхом інтегрування та напрацювання методичної бази.

15 -16 вересня 2016 року

Осінній тренінг в рамках Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа»

15 вересня Всесвітній день демократії! І як раз в цей день до нас завітали наші тренери - Дух Люмила та Целухіна Ірина, які провели для вчителів та активістів учнівського самоврядування перший осінній тренінг - навчання в рамках впровадження Програми, на якому учасники отримали теоретичні знання з ОДГ/ОПЛ, визначили шляхи впровадження Програми в учнівське самоврядування та нагальні проблеми на сьогодні. Було дуже багато ідей, пошуків щодо їх впровадження. Продовження завтра. Чекаємо. Знаємо - буде цікаво!

Другий день тренінгу виявився несподіваним: з одного боку, завдав радощів, з другого - засмутив. Раділи наші тренери Людмила та Ірина, побачивши вчительські таланти імпровізувати, швидко справлятися з «важкими» завданнями створити і показати елементи уроку у демократичній школі і відверто веселитися, вживаючись у різні ролі.

А ось аналіз наших навчальних програм засмутив.

Виявилося, що демократична термінологія закладена тільки у деяких галузях: пощастило, звісно, історикам, а ще філологам і початковій школі. А вчителям природничого напрямку, музики, малювання, фізичної культури майже марно шукати у програмах відповідних термінів (отже, роботи для Міністерства освіти ще вистачить!).Дякуємо нашим тренерам за чудову атмосферу співробітництва, дуже корисну теоретичну інформацію і за подарунки. Ми завжди чекаємо на вас у школі!!!